V Rušah nagradili najuspešnejše športnike

V Domu kulture Ruše so najboljšim športnikom in športnicam podelili plakete in pokale za leto 2019.
Priznanje za najboljšega športnika leta je prejel Žiga Pečnik, ki je v preteklem letu postal evropski prvak v kickboxu po različici WAKO PRO V K1.
Pokal za naj športnico leta pa je dobila Mateja Breznik, ki se ukvarja s karatejem in je na letošnjem svetovnem prvenstvu v kategoriji v katah za veteranke od 40 do 44 let osvojila 1. Mesto.
Skrivnost njenega uspeha se skriva v enem pomembnem dejavniku.
Podelili so tudi veliko priznanj za športne dosežke, pri katerih je izstopala Laura Horvat, ki je prejela nagrado za najbolj perspektivno športnico v občini Ruše.
Med nagrajenci je bilo veliko članov športnega društva I. Pohorski bataljon Ruše, ki je leta 2017 v Mariboru organiziralo evropsko prvenstvo v streljanju z zračno puško.
Takšen projekt je bil za majhno strelsko društvo velik finančni in logistični zalogaj.
Občina Ruše, ki je sorazmerno majhna občina, premore zavidljivo število mednarodno uspešnih športnikov, ki se bodo glede na videno še naprej dokazovali. Športna zveza Ruše pa jih bo pri tem kot vselej podpirala in jim še naprej zagotavljala čim boljše pogoje za njihovo delo.