Ribiči opozarjajo na vse bolj prazne vodotoke

Epidemija koronavirusa je znatno oklestila tudi delovanje ribištva, še posebej v času, ko migracije med občinami niso bile dovoljene. Filozofija lova se je v zadnjih letih sicer močno spremenila na bolje, vendar se ribiči čedalje bolj srečujejo z pomanjkanjem količine rib v vodotokih.
Koronavirus je vplival tudi na ribištvo, ki velja za prostočasno dejavnost, saj ljudje zmeraj prihajajo na ribolov takrat, ko čutijo potrebo po relaksaciji.
Korona je ribiče zaznamovala že v začetku epidemije, ko migracije med občinami niso bile dovoljene, danes pa ugotavljamo, da noben ribič ni zbolel in če je socialna distanca dovolj velika, tudi možnosti prenosa okužbe praktično ni.
V reki Dravi je veliko spremljevalnih faktorjev, ki znižujejo nosilno kapaciteto Drave in zmanjšujejo ribjo populacijo. Ribiči pa lahko to uspešno premagujejo v stoječih vodah, kjer z vnosom rib zmanjšajo negativne posledice.
Zveza ribiških družin Maribor je bila sicer ustanovljena let 1958, njen dolgoletni predsednik pa je izpostavil, da se filozofija lova vse bolj spreminja, nič več ni namenjeno toliko za prehrano, ko je bilo nekoč.
Koronavirus pa ni edini problem, ki se v današnjem času pojavlja na področju ribišrtva. Tudi vzgonskih mas, ki so potrebne, da se ohranja ribja vrstva, je zmeraj manj, manjša pa se tudi število vrst rib.

DELITE