Pogrebi v času koronavirusa
Ukrepi za zajezitev širjenja nalezljive bolezni koronavirus so spremenili tudi pogrebe. Pri izvedbi le-tega je potrebno v času epidemije koronavirusa spoštovati smernice Vlade Republike Slovenije, Nacionalnega inštituta za javno zdravje in zdravniške stroke. V Pogrebnem podjetju Maribor smo povprašali, kako v času koronakrize potekajo pogrebne slovesnosti.
Poleg sprememb samega protokolarnega procesa pa so omejitve tudi pri obisku mrliške vežice.
Tudi upepeljevanje pokojnikov poteka po posebnem protokolu. Ker sta v Sloveniji samo dve upepeljevalnici imajo v času epidemije tudi stik s pokojniki, ki so bili okuženi s koronavirusom. Tako so zaposleni v upepeljevalnici virusu tudi sami izpostavljeni.
V Mariboru so do sedaj imeli dve smrtni žrtvi, a v upepeljevalnici so imeli še več primerov umrlih, ki so bili okuženi s koronavirusom.
Čeprav je pogreb zaradi epidemije omejen na največ 10 ljudi, so naši severni sosedje uvideli poslovno priložnosti in za časa omejitev zaradi epidemije vsem zainteresiranim nudijo prenos pogreba v živo. V Mariboru tega ne nudijo.