Ključni ukrepi bi morali biti podaljšani

V Sloveniji je bilo do 30.junija 195.651 delovno aktivnih prebivalcev na čakanju na delo doma, od tega so jih na območni službi mariborskega zavoda za zaposlovanje evidentirali več kot 19.000. Kako pomemben je regulativ čakanja na delo doma opozarjajo tudi v Štajerski gospodarski zbornici, kjer so pred časom v državni zbor poslali tudi odprto pismo.

Štajerska gospodarska zbornica je v imenu štajerskega gospodarstva že pred časom pozvala poslanke in poslance Državnega zbora Republike Slovenije, da ohranijo ukrep subvencioniranja nadomestila za čas čakanja na delo doma do konca leta 2020.
Poslanci jih niso uslišali, so pa ukrep podaljšali do konca poletja, natančneje do 1. septembra letos.

So pa v krovni gospodarski zbornici Slovenije med 272 podjetniki naredili anketo in kar 45 odstotkov podjetij je imelo v času reševanja ankete na čakanju do 5 do 50-odstotkov zaposlenih. Več kot tretjina jih je imelo na čakanju 50 ali več oseb.
Podjetja bodo v letos tudi pretežno več odpuščala kot so zaposlovala v letu 2019. Kar 53 odstotkov jih pričakujejo zmanjšanje števila zaposlenih v primerjavi z lanskim letom. Konkretnih informacij v Štajerski zbornici še nimajo.

Podgornikova še poudarja, da je bilo v začetku te krize treba najprej poskrbeti za varnost ljudi, a sedaj je nujno poskrbeti za celotno gospodarstvo in se maksimalno potruditi za ohranitev dela in delovnih mest.

DELITE