Kako do praktičnega znanja pri šolanju na daljavo?

Ravnatelji in profesorji pouk na daljavo ocenjujejo kot zahteven in stresen. Večina slednjih namreč ugotavlja, da izobraževanje na daljavo daje slabše rezultate znanja, kot poučevanje v razredu. Kljub temu, da je učiteljem uspelo realizirati večino učnih ciljev, se pojavljajo številne težave. Še posebej problematične so namreč šole, ki izvajajo praktični del pouka, katerega je nemogoče izvajati preko spletnih učilnic.
Dijaki se v tem šolskem letu že tretji teden šolajo na daljavo. V prejšnjem pa se dijaki prvih treh letnikov od začetka epidemije 13. marca v šolo sploh niso več vrnili. Ravnatelji in zaposleni na šolah poklicnega izobraževanja zato opozarjajo na velik primanjkljaj znanja, ki je že v tem času nastal.
Na Srednji lesarski šoli Maribor izvajajo programe iz dveh smeri, lesarske in gozdarske. Med najbolj prizadetimi, je zaradi izobraževanja na daljavo, program mizar, kjer dijaki večino pouka preživijo v delavnici v okviru praktičnega pouka.
Velik manko znanja se je že pojavil med prvim in drugim valom okužb z covid-19, ker pa se ob koncu leta napoveduje še tretji, se šolniki že sprašujejo kako bodo šolsko leto v celoti sploh izpleljali.
Šole , ki ponujajo poklicno izobraževanje pa dijakom omogočajo tudi nabiranje izkušenj pri delodajalcih, a to v času delnega zaprtja javnega življenja ni možno, saj je so tovrstne dejavnosti sploh ne izvajajo
Profesorji praktičnega pouka so tako prepuščeni sami sebi, učenje na daljavo ne daje niti približno takšnega učinka, kot klasičen pouk, zato že pozivajo ministrico za izobraževanje in vlado, naj vsaj dijake, ki imajo praktični pouk, čim prej vrnejo v šole, četudi pod strogimi pogoji NIJZ.

DELITE